Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ?

Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen bariyeri dir.Standart turnikelerde sadece geçiş kontrolü yapılmakta iken hijyen turnikelerinde hem geçiş kontrol hemde dezenfekte işlemi aynı anda yapılabilmektedir.

Hijyen turnikeleri genellikle üretim-imalathane tarzı yerlerde kullanılmakta iken son dönemlerde baş gösteren virüslü hastalıkların neden olduğu sıkıntılardan dolayı artık sadece imalat girişleri değil turnike kullanılan her alanda talep görmeye başlamıştır.

Hijyen bariyeri, standart turnike sistemine ilave olarak dezenfektan püskürtme yöntemi ile çalışan hijyen turnikeleri el, ayakkabı gibi temas halinde olan insan vücudu bölümlerinin mikrop,bakteri ve virüslerden arındırılması amacı ile kullanılmaktadır.

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARIMIZI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ

Hijyen turnikesi nasıl çalışır ?

Hijyen turnikesi diğer adı ile hijyen bariyeri , el ve ayak bölümü için ayrılmış iki dezenfekte alanından oluşur.Ayak temizleme bölümünde iç içe geçmiş şekilde kıvırcık paspas bulunur.Bu paspas dezenfekte maddesinin ayağa temasını sağlar.Bir havuz içerisindeki solisyon içerisinde bulunan bu paspas belirli aralıklar ile değiştirilmeli yada temizlenmelidir.

El için ayrılan bölümde ise, iki eli birden sokabileceğimiz iki ayrı yuva bulunur.Yuvalara eller sokulduğunda yuva içi sensörler elleri algılayarak dezenfektan püskürtme işlemi yapar.Turnike dezenfektan püskürtme işlemi yapıldıktan sonra geçiş izni vererek kişinin içeri girmesine izin verir.

Eğer kişi ellerini dezenfekte etmedi ise turnike kart okutulsa yada farklı bir şekilde aç komutu alsa bile geçiş izni vermez.Sistem dezenfekte olmayanları içeri almamak üzere tasarlanmıştır.

Hijyen turnikesi çeşitleri nelerdir ?

Standart dezenfektan turnikesi ;
hijyen turnikesi
hijyen turnikesi

Bu üründe sadece taban dezenfekte havuzu, paspası ve el için dezenfekte bölümü bulunmaktadır.Yukarıda anlatıldığı gibi kişinin dezenfekte edilme işlemi bittikten sonra geçiş izni verir.

Lavabo ve sabunluklu dezenfektan turnikesi ;
dezenfektan turnikesi
dezenfektan turnikesi

HİJYEN BARİYERLERİ

Bu üründe sisteme ilave olarak sabunluk, el yıkama evyesi, çöp kovası bulunmaktadır.Materyal olarak kullanılan tüm metal aksam AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, dezenfektanların tahriş, soldurma yada yıpratmalarından etkilenmeyecek niteliktedir.

Taban fırçalamalı hijyen turnikesi ;
hijyen turnikeleri
hijyen turnikeleri

HİJYEN BARİYERİ

Bu üründe yine standart hijyen turnikesine ilave olarak sabunluk, el yıkama evyesi, çöp kovası ve taban fırçalama ünitesi bulunmaktadır.Aynı şekilde metal aksam AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Çizme tipi taban fırçalamalı hijyen turnikesi ;
dezenfektan turnikeleri
dezenfektan turnikeleri

Bu hijyen bariyerinde diğerlerinden farklı olarak çizme için yüksek yapıda fırçalama ünitesi bulunmaktadır.Metal aksam AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiş olup yine benzer diğer ürünlerde olduğu gibi sabunluk, el yıkama evyesi, çöp kovası ve taban fırçalama ünitesi bulunmaktadır.

DEZENFEKTAN ÜNİTESİ BAŞLIĞI ;
dezenfektan turnikesi/hijyen turnikesi başlığı
dezenfektan turnikesi/hijyen turnikesi başlığı

Turnike üzeri montaj tipi Hijyen Bariyeri ünitesidir.Dezenfektan ünitesi marka model farketmeksizin tüm turnike sistemlerinde uygulanabilmektedir.Dezenfektan sıvısı bidonu dışarıdadır.

HİJYEN KORİDORU ;
Hijyen Koridoru
Hijyen Koridoru

Hijyen turnikesi, hijyen bariyeri klasmanındaki en gelişmiş olan üründür.Sabunluk, el yıkama evyesi, çöp kovası,taban fırçalama ünitesi, nem alma ünitesi, bone, maske,galoş haznesi bulunmaktadır.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen