Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

temassız ateş ölçer

ATEŞ ÖLÇER

İnsan vücudunun yaydığı sıcaklığı normal şartlarda ölçebilmek için ya termal kamera ile görüntüleme yapmakta yada el tipi temassız ateş ölçer ler kullanmaktayız.Diğer alternatiflerimizden öne çıkanlar ise ya koltuk altı termometre yada kulak içi ölçme teknikleri mevcuttur.

Temassız Ateş Ölçer
Ateş Ölçer

Günümüzde toplu alanlardaki yüksek ateş tespitinde kullanılan temassız ateş ölçer ler ile ateşi yüksek olan kişileri tespit etmek öncelikli amaçtır.Virüs ve benzeri salgın hastalıklarda ateşi yüksek olanların yüksek olmayanlara oranla fazla risk taşıdığı öngörldüğünde bu tespitin önemi ortaya çıkmaktadır.

Yüksek ateşli kişilerin fabrika,alışveriş merkezi, kamu binası ve benzeri toplu yaşamın sürdüğü yerlerde mümkün olduğunca diğer insanlar ile temasının kesilmesi salgın hastalıkların yayılmaması için çok önemli bir faktördür.

Toplu çalışma alanı sayılabilecek yerlerden birine örnek olarak bir fabrika verilebilir.Fabrika girişinde kişilerin ateşleri ölçülerek, yüksek ateşi olan kişileri fabrikaya almamam ve bu arkadaşları ilgili sağlık birimine yönlendirmek, diğer çalışan personelleri korumak adına oldukça önem arzetmektedir.

temassız ateş ölçer, vücut ısısı ölçüm sistemi
Yerli Üretim Temassız Vücut Isısı Ölçüm Sistemi

Günümüzde salgın hastalık durumlarında bu kontrolü yapmak genellikle güvenlik görevlilerine verilmiştir.Güvenlik görevlileri elindeki ateş ölçer ile bireyleri alınlarından teker teker ateşlerini ölçmek sureti ile kontrol eder.Fakat bu durum iç ortam iken kısmen kolay olsada dış ortamda birtakım problemler çıkarabilmektedir.Kişi soğuk bir alanda ise ölçüm zorlaşacak yada cihaz ölçüm yapamayacaktır.Bunun yanı sıra her ölçüm yapılan ile görevli bir kol mesafesinde olacağı için yakın temas ile ölçüm yapılmak zorunda kalınacaktır.

Çözüm Arge firması olarak görmüş olduğumuz bu eksikliği gidererek katsı sağlamak amacı ile geliştirmiş olduğumuz bir sistem ile kişileri yönlendirerek uzaktan ateşlerini ölçmek mümkündür.Ölçüm yapan ile ölçümü yaptıran arasında 5 ile 10 metreye kadar mesafe rahatlıkla konabilmektedir.

Geliştirmiş olduğumuz ürünümüzün en büyük artısı dış ortamda kendini 5 saniyede bir ortam ısısı ile kalibre ederek çalışabilmesidir.Bilindiği üzere termal kameralar dış ortamda çok doğru sonuç üretememektedir.

Arge’sini bitirerek Üretmiş olduğumuz sistemin aynı zamanda turnike yada kapı açabilmesini sağlayan kontak çıkışları (röle ) mevcuttur. Sistemde bulunan 2 adet röle ile ateşi olanı “a turnikesine” olmayanı “b turniksine ” yada kapısına yönlendirme ve turnikelerden geçmesini yada geçmemesini sağlayabilmekteyiz.

Üretimini yaptığımız diğer ürünleriniz ve ürünlere ait fiyat bilgilerine erişebilmek için lütfen buraya tıklayınız.

termal kamera
vücut ısısı ölçüm sistemi
ateş ölçer
termal görüntüleme
hijyen bariyeri
hijyen koridoru
dezenfektan
dezenfektan koridoru
dezenfektan bariyeri
Termocamera

sistema di misurazione della temperatura corporea
thermomether
termografia
barriera igienica
corridoio di igiene
disinfettante
corridoio disinfettante
barriera disinfettante

الكاميرا الحرارية
نظام قياس درجة حرارة الجسم
مقياس حرارة
التصوير الحراري
حاجز النظافة
ممر النظافة
مطهر
ممر مطهر
حاجز مطهر

Thermal Camera
body temperature measurement system
thermomether
thermal imaging
hygiene barrier
hygiene corridor
disinfectant
disinfectant corridor
disinfectant barrier

Caméra thermique
système de mesure de la température corporelle
thermomètre
imagerie thermique
barrière d’hygiène
couloir d’hygiène
désinfectant
couloir désinfectant
barrière désinfectante

Wärmebildkamera
Körpertemperatur-Messsystem
Thermomether
Wärmebild
Hygienebarriere
Hygienekorridor
Desinfektionsmittel
Desinfektionsmittel Korridor
Desinfektionsmittelbarriere

Wärmebildkamera
Körpertemperatur-Messsystem
Thermomether
Wärmebild
Hygienebarriere
Hygienekorridor
Desinfektionsmittel
Desinfektionsmittel Korridor
Desinfektionsmittelbarriere

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen