Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

yemekhane-turnike-sistemi

YEMEKHANE TURNİKE SİSTEMİ

Yemekhane Turnike Sistemi

yemekhane-turnike-sistemleri Yemekhane turnike sistemi toplu yemek satışı dağıtımı yada öğün yemeği veren yemekhanelerde kullanılır.Sistem genel olarak turnike ve bu turnikeyi kontrol eden kart okuyucu,parmak izi okuyucu, barkod okuyucu yada yüz tanıma cihazları ile kontrol edilir.

Yemekhane turnike sistemlerinin kuruluş amacı o öğünde yada saat aralığında verilen yemek hizmetinin sınırlama yada kısıtlamalar ile kontrol altına alınmasıdır.

Yemek Yiyen Kişi Sayıları

Günümüzde birçok firma yemek-kişi sayımı yapsada yapmasada bu sistemi kullanmak istemektedir.Sayım yapılan yani yemek üretimi dışarıda olup firmaya catering tipi yemek satışı yapan firmalar ile bu hizmeti alan işletmeler arasında günlük yemek adeti sayısının tutturulamaması bir takım sorunlara yol açmaktadır.

Bu nedenle hizmeti veren yada alan bunun bir otomasyon üzerinden sayılarak adetlerin her iki taraf içinde net olmasını istemektedir.Yemek adetlerine göre hakkediş alan catering firmaları sayıların fazla yada az çıkması sonucu hizmeti verdiği firma ile sıkıntıya düşmektedir.

Yemekhane Sistemi Güvenilirliği

Yemekhane turnike sistemi ile bu problemler tamemen ortadan kaldırılabilmektedir.Her geçen tek tek sayılarak bilgisayar ortamındaki yazılım üzerinde raporlanabildiği için günün, haftanın yada ayın sonunda geçen yani yemek yiyen kişi adeti şaşmadan belirlenir.

Yemekhane kontrol sistemleri ile kişi yada öğün bazında sayı kısıtlaması yapılacağı gibi bir haftalık yada aylık olarakta abonelik tipinde yemek süresine göre hizmet verilebilir.

Yemekhane Sistemi Geçiş Kısıtlaması

turnike sistemi fiyatları Sabah, öğle ve akşam yemeği (çoğaltılabilir) her öğün için 1 kişiye 1 yemek hakkı tanımlamak, yöneticilere sınırsız geçiş hakkı sağlamak yemekhanede geçirilen sürenin hesaplanması gibi birçok özellik yemekhane turnike sistemleri ve yazılımları ile mümkündür.

Yemekhane Kartlı Geçiş Sistemi

Bu sistemlerde en çok rağbet gören tip kartlı geçiş sistemi ile olan otomasyondur.Turnike üzerine konumlandırılan bir kart okuyucuya yemekhaneye her giriş yapan kart okutmak zorundadır.Aksi halde turnike içeri yönlü kilitli olacağı için yemekhaneye giriş yapamayacaktır.Çıkışta ise durum biraz daha değişiktir.

Kartını okutup giriş yapan ve yemek yiyen bir kişinin çıkış saatini görmek istemeyen (gerek duymayan) yerler için çıkışta turnike kolları boşa düşürülmekte ve çıkış yapan kişi kart okutmaya gerek kalmaksızın çıkışını yapabilmektedir.

Yemekhane Kart Okuyucu

Yemekhane turnike sistemi kart okuyucu ile kullanılabilir iken aynı zamanda biyometrik dediğimiz parmak izi okuma yada yüz tanıma cihazları ilede kontrol edilebilir.Personelin yada yemek yiyecek kişi grubunun parmak izleri önceden sisteme tanıtılır ve yemekhaneye girerken kişi parmağını turnike üzerine yerleştirilecek parmak okuma cihazına okutur.Sistemin avantajı birbiri yerine kart okumayı engellemek ve kişilerin yanında kart taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktır.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen