Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

turnike sistemi fiyatları

SPOR SALONU TURNİKE SİSTEMİ

SPOR SALONU TURNİKE SİSTEMİ

turnike sistemi fiyatları Spor salonu turnike sistemi, spor salonu üyesinin salona girişte yada çıkışta kart yada parmak izi okutarak girdiği bir otomasyon türüdür.Adındanda anlaşılacağı üzere spor salonları, gym, fitness, sauna, hamam yada buz pisti gibi çok farklı spor alanlarının girişlerinde kullanılır. Spor salonu turnikeleri genel olarak turnike ve bu turnikeyi kontrol eden kart okuyucu,parmak izi okuyucu, barkod okuyucu yada yüz tanıma cüniteleri ile kontrol edilir.Spor salonu turnike sisteminin kuruluş amacı o gün yada saat aralığında verilen spor salonunu kullanma hizmetinin sınırlama yada kısıtlamalar ile kontrol altına alınmasıdır.

Birçok spor salonu günümüzde sporcu/üye takibi yapmak için bu sistemleri kullanmaktadır.Salona kayıtlı üyenin ne kadarlık üyelik limitinin kaldığını kontrol ve takip etmek, üyelik bitimine yakın hem salon yetkilisine hemde sporcuya aidat kalan gün bilgisini vermek hedeflenir.Aynı zamanda üyelere yada başvuru yapmış ama spora başlamamış üyelere toplu mail-sms atma, doğumgünü yada özel durumlard bildiim gönderme seçeneğine sahiptir.

Standart spor salonu yazılımlarında sadece üye takibi, kısıtlama ve raporlamalar alınırken üst seviye gym yazılımlarında vitamin bar ve alışveriş modülü bulunmaktadır.Kişinin kartına önceden yüklenen bakiyesi ile kişi kartını vitamin barda okutarak üzerinde para taşımasına gerek kalmadan alışverişi yapabilmektedir.

Spor salonu turnike sistemleri genellikle kart okuyucular ile kulllanılmakta, isteğe özel durumlarda biyometrik dediğimiz parmak izi okuma yada yüz tanıma cihazları ilede kullanılabilmektedir.

Spor Salonu Turnike Sistemi Kullanımı

Spor salonu turnike sistemi aynı zamanda çeşitli kısıtlamaların bulunması, hem işletmeci hemde sporcunun işini kolaylaştırır.Örneğin hangi saat aralığında yada ayda kaç kere şeklinde yapılacak kısıtlamalar ile aynı anda spor salonunun yoğunluğunun azaltılması, yoğunluğun günün diğer saat dilimlerine yayılması sağlanır.Her sporcunun önceliğinin akşam olduğu varsayılırsa gündüz için farklı akşam için farklı fiyat ve ödeme seçenekleri sunularak sporcuyu bütçesine ve boş zaman dilimine göre yönlendirmek mümkün olabilmektedir.

Sporcunun vücut ölçüleri, kalan bakiyesi geldiği ve gelmediği günler gibi birçok detay bilgi sistem yazılımı ile raporlanabilir ve sporcunun başladığı günden itibaren kat ettiği performans ölçülebilir.

Genellikle turnike üzeri kart okuyuculu olarak kullanılan sistemlerde kişi kartını girişte okutarak salona giriş yapar.Çıkışta ise kart okutmadan turnike boş konuma getirilerek serbest çıkış yapılması sağlanabilir.

Spor salonu kartları bu sistemlerde kullanılan bir ekipman niteliğindedir ve sporcu kimlik kartı vazifesi görür.İstenmesi halinde her sporcunun adı soyadı bölümü resmi ve telefon  numarası gibi bilgiler girilerek spor salonu üye kartları kişisellştirilebilir.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen