Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Tanıma Sistemi
Yüksek Okuma Başarısı ve Pratik Kullanım

PLAKA TANIMA SİSTEMİ

Plaka tanıma sistemi araç giriş çıkışlarının kontrollü olarak yapıldığı alanlarda kullanılmaktadır.Araç plakalarının okunarak çeşitli senaryolar işletilmektedir.İstenen senaryoya bağlı olarak donanım ve yazılım çeşitlendirilmektedir.Birçok alanda kullanımı mümkün olan sistemler özellikle hızlı ve güvenilir olması ile ön plana çıkmaktadır.Kullanım alanlarının başlıcaları siteler,ücretli otoparklar ve otoyollardır.Bunun yanında üniversiteler,hastaneler,kamu binaları,askeri bölgeler,sınır ve gümrük alanları,muayene istasyonları,araç kantarları gibi birçok alandada kullanımı mümkündür.

 Ağırlıklı olarak kullanıldığı alanlar

Siteler İçin Plaka Tanıma Sistemleri
Ücretli otoparklar İçin Plaka Tanıma Sistemleri
-Otoyol Plaka Tanıma Sistemleri

Siteler için Plaka Tanıma sistemleri

                Toplu konut / site gibi alanlarda alanların girişindeki kayar kapı veya otopark bariyerini kontol etmek için orada kullanılaır.

Site sakini herhangi bir etiket barkod yada kart kullanmadan, araç Plakası son zamanlarda kaldırılabilir.

A’da okunabilir plaka resimleri sistemde resim dosyası hazırlandı ve bir çeşit güvenlik sistemi vazifeside görüyor.

Resimler bilgisayar belleğine bağlı olarak ortalama 5 ila 10 yıl boyunca saklanabiliyor.

Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi

                Ücret tahsilatı ile çalışan otoparklarda giriş ve çıkışa yerleştirilmişler.

Farklı ücret ve tarife özellikleri ile ücreli bir otoparkın tüm parasal hesap ve raporlamalarını yapabiliyor.

Otoyol Plaka Tanıma Sistemi

                Otoyollarda güvenlik koruması ile ilgili özellikler, son kullanıcılara hem cezai işlem hemde trafik kurallarına uymayanlar aranıyor. = hız ortalaması ile yasal hız sınırı ihlalini tespit edebiliyor.

Ayrıca emniyet güçleri aranan ve yasaklı plakalarda bu şekilde belirlenir.

PLAKA TANIMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

                Plaka tanıma sistemi bir görüntü kaynağından gelen resim bilgisinin bir plaka tanıma yazılımı vasıtası ile proses edilip içerisinden rakam ve harflerden oluşan plaka karakterlerinin ayrıştırılması işlemidir.Görüntü kaynağı olarak kullanılan donanım ıp kamera dediğimiz network tabanlı kameralardır.Senaryodaki rolü her saniyede aldığı 25Fps görüntüyü(saniyede 25 resim) anlık olarak yazılıma iletmektir.Yazılım buradaki görüntü analizini yani aldığı resimleri tarayıp içerinden plaka bilgisini çıkaran taraftır.Bunların dışında,plakanın okunmasının ve sayısal bir veri haline getirilmesinden sonra çeşitli senaryolar işletilebilmektedir.Örneğin plaka kayıtlı ise bariyeri aç yada yasaklı bir plaka gelirse ilgili meciye bilgi ver gibi.

plaka tanıma sistemi
Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Tanıma Sistemi Teknik Şartnamesi

Genel Özellikler;
1.yazılımlar sunucu-müşteri mimarisinde çalışabilmeli ve x64 ve x86 işletin sistemlerinde desteklenebilecektir.
2.Uygulamalar kurulurken tek bir kurulmadan kurulmalı, kurul bu kurulda bir dahil edilmiş olması, 2.bir kurulma, kurulmasında kurulmaktadır.
3.yazılım veritabanı SQL Server, oracle veri tabanı ilede çalışabilecektir.
4.Plaka tanıma yazılımı bir süre 14 kadar uzun süre desteklenir, işlem döngüsü bağımlı bağımlı tüm kameralar sürekli işlem halindeyken çalışabilecektir.

5.Plaka okuma yazılımı okunan en son plakayı indir bedava izle akrobat’ın ekran görüntüsü resim resminde atabilmeli, bu resimler sol tarafta yer aşağı

kayar menüde gösterebilmeli ve aşağı kayar menüde aynı zamanda tarih tarih saatini açıklayabilir.
6.Plaka tanıma yazılımı toplu bilgi girişi için excel formatından dışa aktarma ve dışa aktarımı yine excel formatından dışa aktarma özelliğine sahip olmaktır.
7.yazılım bilgileri Word, pdf, excel, txt, xml ve html ortamlarına aktarma yapabiliyor.
8.Ücretli otopark versiyonunda sınırsız tarife girişi tarihi.
9.yazılımda girilen tarifeler gün, saat, hafta içi, hafta sonu gibi çeşitli parametrelere dallanabilmeli sınırsız yapıda tarife değişik şekillerde girilebilecektir.
10.Araç çıkışlarında esnada plakası okunamaz ya da yanlış şu anda şu anda içeriğinde olan araçların içindekiler araçların girişinde araçların plakasında en

çok benzerlik plakaları fotoğrafları.
11.yazılımda abonelik özelliği ile abonelik bitimi aracı dışarı çıkarmamalı, led tabelalarda abonelik süresi bitti uyarısı vermeli ve bu uyarıyı aynı anda gösteriyorsunuz gösteriniz.
12.Plaka tanıma sistemi yazılımında sınırsız abone olunabiliyor, kara liste özelliği ile açılabilir pencerelerde aranan veya şüpheli araçlar mevcut olarak ayarlanabiliyor.

Plaka tanıma sistemi – Yönetim ve Raporlama Yazılımı Özellikleri

BULLET PLAKA TANIMA SİSTEMİ KAMERASI ÖZELLİKLERİ