Haikon Plaka Tanıma Sistemi

Published by admin on

plaka tanıma sistemi.

Haikon Plaka Tanıma Sistemi

Haikon plaka tanıma sistemi ip kamera ile alınan görüntüden araç plakası tespiti ve araç plakası okumak için geliştirilmiş bir sistemdir. Haikon plaka tanıma sistemi haikon 2 MP ip motorize bullet kameradan gelen görüntüyü alarak plaka tanıma yazılımı ile bu görüntüden plaka tespiti ve tespit edilen plakanın sayı ve karakterleri ni okumak için geliştirilmiştir.

Haikon plaka tanıma sistemi hd görüntü üzerinden plaka okuma işlemi yapmaktadır. Gerçek zamanlı olarak ip kamera görüntüsüne giren aracın plakasını 9ms gibi hızlı bir sürede tespit eder. Tespit edilen plakayı plaka tanıma sistemi yazılımı veritabanına kaydedilen plakalar içinden sorgular ve plakayı tespit ettiğinde bilgisayara bağlı io kart üzerinden tetik verir.

Plaka tanıma sistemi yazılımı plaka okuma başarısı %98 dir. Plaka tanıma sistemi yazılımı Mssql server veritabanı kullanmaktadır. Sistem gerçek zamanlı okuduğu plakayı veritabanına kaydeder bundan dolayı plaka tanıma sistemi yazılımı ile diğer yazılımlar veritabanı üzerinden entegre edilebilir.

Plaka tanıma sistemi aynı zamanda gerçek zamanlı TCP server olarak çalışmaktadır 255 adet cliente cevap verebilmektedir. Clientler gerçek zamanlı olarak araç plakalarını alır ve iletişim protokolü nu kullanarak çeşitli data isteği gönderebilirler.

Haikon plaka tanıma sistemi fiyatları rakipleriyle rekabet edebilecek seviyede olduğundan kalite ve başarı oranı ile talep edilip kullanılmaktadır. Haikon ip kamera ve Çözüm arge plaka tanıma sistemi yazılımı her zaman en kaliteli ve doğru tercihtir.

Ücretli otopark ve site versiyonu bulunan sistemlerde yazılımlar kendi arasında kullanılacağı pozisyona göre çeşitlenmektedir.Ücret tahsilatı modülü, yazarkasa entegrasyonu ve led tabela bağlantısı yapılabilen ücretli otopark versiyonu plaka okuma sistemimizde birçok farklı tarife eklenebilmektedir.

Site versiyonu sistemlerimizde ise genellikle kapı yada bariyer açma işi için tercih edilir ve otoparklardaki park sınırının aşılmaması ve geçişlerin hızlandırılması için kullanılır.Bunun yanında sistem aynı zamanda resim çekip bu resimleri 10 yıl saklayabildiği için bir çeşit güvenlik sistemi olarakta çalışmaktadır.

Eskiye dönük rapor alınarak o gün hangi araçları hangi saatlerde kaç defa geçtiği bilgisi raporda hem resimli olarak hemde grafik tipinde görüntülenebilir ve çıktı alınabilir.


admin

Otopark sistemleri ve plaka tanıma sistemleri üzerine yazılım ve donanım geliştirmekteyiz.Bu sistemleri hem türkiye içerisinde hem yurt dışanda satmaktayız.

Call Now ButtonAra
× Whatsapp İletişim