Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

Plaka tanıma sistemi

PLAKA TANIMA SİSTEMİ FİYATLARI

PLAKA TANIMA SİSTEMİ FİYATLARI

Birçok alanda yoğun olarak kullanılan plaka tanıma sistemi fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi vermek için öncelikle plaka tanıma sistemini nerede, nasıl ve hangi amaç ile kullanacağımız önemlidir.

Birkaç versiyonu bulunan plaka tanıma sisteminin sizin için en uygun olanını tespit ederek fiyatı hakkında fikir sahibi olmanız amacı ile sistemleri aşağıda çeşitlendirelim.

Plaka Tanıma Sistemi Fiyatları

1-Site Versiyonu Plaka Tanıma Sistemi
2-Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi
3-Otoyol Plaka Tanıma Sistemi
4-Kantar Tartım Plaka Tanıma Sistemi

Site Versiyonu Plaka Tanıma Sistemi;

Eğer plaka tanıma sistemi toplu konut yada site tarzında bir alanda kullanılacak ise bu versiyon tercih edilmelidir.Sistem giriş ve çıkış noktalarına konumlandırılan kamera ve merkez noktada bulunan bir bilgisayar ve üzerindeki bir plaka tanıma yazılımı ile çalışır.

Sistemin amacı sitelerde her giren aracın güvenlik görevlisi ile diyaloğunu (site sakini ise) ortadan kaldırmak, giriş ve çıkışları hızlandırarak kapıdaki trafiği azaltmak ve kapıdan her giren yada çıkan aracın resmini çekip saklayarak ileride oluşabilecek olumsuz durumlar için geriye dönük araç resim/plaka arşivi oluşturmaktır.

Aynı zamanda her daire için belirlenen araç parklanma sınırının aşılmaması ve otopark kavgalarının önüne

Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi ;

Eğer ücret tahsilatı yaptığınız bir otoparkınız var ise ve burada kayıp kaçağı (parasal) önlemek istiyorsanız bu versiyonu tercih etmelisiniz.Sistem giriş çıkış noktalarına konumlandırılacak otopark bariyerleri, plaka tanıma kameraları, bariyer kontrol kartları ve ödeme noktasına konumlandırılacak bir adet bilgisayar ve plaka tanıma yazılımından oluşur.

Giriş yapan her aracın resmi çekilerek plakası okunmaya çalışılır.Başarılı okuma oranı ortalama %98,5 tir.Okunamayan araçlarda (vidalı ,kirli,yabancı plaka vs) operatör önünde açılan pencereden manuel olarak plaka girişini yapar ve bu %1 lik hata payı ortadan kaldırılmış olur.

Çıkıştada aynı şekilde konumlandırılan ekipmanlar sayesinde çıkış yapan aracın plakası okunur, operatör ekranında ücret yazar, operatör ücreti tahsil eder ve araç çıkış yapar.

İsteğe bağlı olarak otomatik olarak mali değeri olan fiş yazarkasa ile entegre olarak otomatik yazdırılabilir.

Otoyol Plaka Tanıma Sistemi ;

Eğer bir kamu yada devlete bağlı bir birimin bir cadde,otoyol yada otobandan geçen araçların plakalarının okunarak tespitinin yapılması isteniyor ise bu versiyon tercih edilmelidir.Yoldaki her şerit için birer adet kamera konumlandırılır.Bu sistem “A” ve “B” noktalarına konumlandırılarak zaman/hız denklemi ile aracın ortalama hızı tespit edilerek cezai işlemler içinde kullanılabilmektedir.

Kantar Tartım Plaka Tanıma Sistemi ;

Kamyon,tır yada benzeri yük taşıyan araçların yüklü ve yüksüz olarak plakalarının okunarak kantar ile entegre edilmek istendiği alanlarda kullanılır.

Araç kantara girme esnasında plakası okunarak kaydedilir.İstenmesi halinde çıkış esnasındada plakası okunur ve kantar yazılımına bilgi gönderir.Böylelikle ispatlı resim ve plaka bilgisi olan olan ve ağırlığı kantar tarafından tartılan bilgi eşleştirilerek saklanabilir.

geçebilmektir.Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen