TURNİKELİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Published by admin on

turnikeli geçiş sistemleri, turnikeli geçiş sistemi, turnike sistemi

TURNİKELİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Turnikeli geçiş sistemleri, yaya geçiş kontrol sistemlerinden birisidir. Turnikeli geçiş sistemi, geçiş turnikesi, turnike okuyucusu, turnike yazılımı ve turnike kartlarından oluşmaktadır. Turnike geçiş sistemleri bir alanın girişine insanların girişini kısıtlamak için kullanılmaktadır. 

Turnikeler yayaların geçişini engellemek için mekanik ve elektronik sistemler kullanmaktadır. Turnikelerin geçiş engellemesi yapan mekanik bölümleri alüminyum veya paslanmaz çelik borulardan oluşan kollardır. Turnike kolları turnike mekanizmasına bağlıdır. 

Turnike nasıl çalışır; 

turnike nasıl çalışır
turnike nasıl çalışır

Yayalar turnike kolunu hareket ettirmek istediğinde turnike kolları bu hareketi turnike mekaniğine iletir. Turnike mekaniği bu hareketi elektromekanik parçalara iletir. Eğer turnike yayanın geçmek istediği yöne izin vermeye programlanmış ise turnike yaya geçişine izin verecek şekilde elektromekanik parçaları çalıştırır. 

Turnike mekanizmasına bağlı olan mekanik sensörler ve elektronik sensörler turnike kolunun dönmesi anında dönme yönünü ve dönüş durumunu turnike kontrol kartına iletir. Turnike kontrol kartı bu bilgileri kullanarak sesi ve ışıklı bildirimler üretir. 

Turnikeli geçiş sistemi çeşitleri; 

Parmak izi Turnike sistemleri 

Turnike üzerine veya yakın bir noktaya montaj edilmiş parmakizi okuma cihazına tanımlanmış kişiye ait parmakizi okutularak cihazın turnikeyi açması sağlanır. 

Kartlı turnike sistemleri 

turnike kart okuma cihazı
turnike kart okuma cihazı

Turnike üzerine veya yakın bir noktaya montaj edilmiş kart okuma cihazına tanımlanmış elektromanyetik kart cihaza okutularak cihazın turnikeyi açması sağlanır. 

Yüz tanıma turnike sistemleri 

turnike yüz tanıma cihazı
turnike yüz tanıma cihazı

Turnike üzerine veya yakın bir noktaya montaj edilmiş yüz tanıma cihazına tanımlanmış yüz cihaza okutularak cihazın turnikeyi açması sağlanır. 

Jetonlu turnike sistemi 

jetonlu turnike, wc turnikesi, 1 tl ile çalışan turnike, tuvalet turnikesi
jetonlu turnike, wc turnikesi, 1 tl ile çalışan turnike, tuvalet turnikesi

Turnike üzerine veya yakın bir noktaya montaj edilmiş jeton algılama mekanizması veya bozuk para ünitesine uyumlu bozuk para veya jeton atılarak cihazın turnikeyi açması sağlanır. Jetonlu turnike genel olarak tuvalet turnikesi gibi alanlarda kullanılır. 

Turnike çeşitleri, turnike tipleri veya turnike türleri; 

Turnike Markaları, Turnike imalatçıları: Atlas turnike, Aks turnike, Aktüel turnike, Makim turnike, Tansa turnike, Özak turnike, Zkteco Turnike 

Yapıldığı Metal türlerine göre turnikeler; 

Boyalı turnikeler 

boyalı turnike, iç ortam turnikeGalvaniz kaplamalı demir saç üzerine elektrostatik toz boyalı olarak yapılan turnikelerdir. Genel olarak iç ortamda kullanımları tercih edilse de dış ortamda kullanıma da uygundur. Çözüm ARGE Boyalı turnikeleri üreticilerinden en iyi fiyatlara sunmaktadır. Boyalı turnike satışı için bayi olmak isteyen firmalara bayi fiyatları verilmektedir. 

Boyalı turnike markaları: Atlas boyalı turnike, Aks boyalı turnike, Aktüel boyalı turnike, Makim boyalı turnike, Tansa boyalı turnike, Özak boyalı turnike, ZkTeco boyalı turnike 

Paslanmaz turnikeler 

paslanmaz turnike, paslanmaz geçiş turnikesi, yerli üretim turnike, paslanmaz  personel turnikesiTamamen paslanmaz 304 kalite çelik saçtan üretilen turnikelerdir. İç dış tüm ortamlarda kullanılabilen paslanmaz turnikeler su ve toza dayanıklı olarak yapılmaktadır. 

Çözüm ARGE Paslanmaz çelik turnikeleri üreticilerinden en iyi fiyatlara sunmaktadır. Paslanmaz turnike satışı için bayi olmak isteyen firmalara bayi fiyatları verilmektedir. 

Paslanmaz turnike markaları: Atlas paslanmaz turnike, Aks paslanmaz turnike, Aktüel paslanmaz turnike, Makim paslanmaz turnike, Tansa paslanmaz turnike, Özak paslanmaz turnike, ZkTeco paslanmaz turnike 

Üretim ve kullanım şekline göre Turnike çeşitleri; 

Boy turnikeler 

boy turnike, stat turnikesi, site giriş turnikesiGenel olarak geçişin tamamen engellenmek istendiği yerlerde kullanılır. Üç kollu, dört kollu olarak üretilmektedir. Futbol statları girişi askeri alan girişleri ve site girişlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Boyutları standart olmakla beraber özel boyutlarda üretim yapılmaktadır.  

Boy turnike markaları: Atlas boy turnike, Aks boy turnike, Aktüel boy turnike, Makim boy turnike, Tansa boy turnike, Özak boy turnike, ZkTeco boy turnike 

Bel tipi tripod turnikeler 

bel tipi turnike, geçiş turnikesi, yerli üretim turnike,  tripod turnike, personel turnikesiBel tipi tripod turnikeler nerdeyse tüm yaya geçiş noktalarında kullanılabilen turnikelerdir. Genel olarak bir metre yükseklikte ve çift veya tek ayak olarak yapılmaktadır. Personel takip sistemlerinde, spor salonu turnikesi olarak, hastanelerde, site girişi turnike olarak kullanılmaktadırlar. Üç kollu olarak üretilmektedir. 

Bel tipi turnike markaları: Atlas bel tipi turnike, Aks bel tipi turnike, Aktüel bel tipi turnike, Makim bel tipi turnike, Tansa bel tipi turnike, Özak bel tipi turnike, ZkTeco bel tipi turnike  

Hidden gate hızlı geçiş turnikeleri 

camlı turnike, hidden gate, özel geçişturnikesi
camlı turnike, hidden gate, özel geçişturnikesi

hızlı geçiş turnikesi, hidden gate, camlı turnikeHızlı geçiş turnikeleri camlı turnike olarakta bilinmektedir. Hızlı geçiş turnikeleri gösterişli ve özel görünümlü cihazlardır. Bundan dolayı daha çok lüks alan girişlerinde tercih edilmektedir.

Turnike üzerine ve kanatlarına özel olarak tasarım grafikler basılmaktadır. Genel olarak karşılıklı olarak iki farklı gövdeden oluşmaktadır. 

Hızlı geçiş turnike markaları: Atlas hızlı geçiş turnike, Aks hızlı geçiş turnike, Aktüel hızlı geçiş turnike, Makim hızlı geçiş turnike, Tansa hızlı geçiş turnike, Özak hızlı geçiş turnike, ZkTeco hızlı geçiş turnike

Vip geçiş engelli turnikeleri 

engelli geçiş turnikesi, engelli turnikesiEngelli turnikeleri giriş anından tekerlekli sandalye gibi geniş cihaz veya araçların geçebilmesi için kullanılmaktadır. Tek parça bir gövde üzerinde ve onunda bulunan kola bağlı cam veya pleksiden oluşur. Cam veya pleksi üzerinde çeşitli grafikler basılabilmektedir. 

Engelli turnike markaları: Atlas engelli turnike, Aks engelli turnike, Aktüel engelli turnike, Makim engelli turnike, Tansa engelli turnike, Özak engelli turnike, ZkTeco engelli turnike  

Market tipi yaprak ve kelebek turnikeler  

market turnikesi, market geçiş turnikesi, kelebek turnikeMarket tipi turnikeler market müşterilerinin giriş alanlarını belirlemek ve kısıtlamak için kullanılmaktadır. Genel olarak tamamen mekanik üretilmektedir. Galvaniz sac üzerine kromaj kaplama yapılarak pürüzsüz ve şık bir gövde olarak üretilmektedir. 

Market tipi turnike markaları: Atlas market turnike, Aks market turnike, Aktüel market turnike, Makim market turnike, Tansa market turnike, Özak market turnike, ZkTeco market turnike  

Turnikeli geçiş sistemi ve turnike geçiş sistemi icin İstanbul ve tüm Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz. Turnike sistemi bayiliği için lütfen iletişime geçiniz

Turnikeli geçiş sistemi fiyatlarına buradan bakabilirsiniz.


admin

Otopark sistemleri ve plaka tanıma sistemleri üzerine yazılım ve donanım geliştirmekteyiz.Bu sistemleri hem türkiye içerisinde hem yurt dışanda satmaktayız.

Call Now ButtonAra
× Whatsapp İletişim