Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

Plaka tanıma sistemi

PTS SİSTEMİ, PTS YAZILIMI, PTS KAMERASI, PTS NEDİR

Pts Sistemi, Pts Nedir?

PTS Sistemi veya Pts, Plaka tanıma sistemi nin kısaltmasıdır. Pts sistemi kamera görüntüsü üzerinden plaka tespiti ve plaka okuma işlemi yapmak için kullanılmaktadır. Pts nedir sorusuna resimdeki plakaları bilgisayar tarafından okuyabilen sistemdir cevabı verilmektedir.

Pts sistemi araç plakalarının plaka okuma kamerasından gelen görüntülerinin bilgisayar tarafından anlaşılabilen verilere dönüştürülmesi ni sağlar.

Plaka tanıma sistemi kameradan plaka okuma işlemini gerçek zamanlı olarak yapmaktadır. Gerçek zamanlı plaka tanıma saniyede bir kameradan 25 görüntüyü alarak işleyebilir. Kameradan alınan görüntüler VGA yani düşük çözünürlüklü olabileceği gibi HD yani yüksek çözünürlüklü de olabilir. HD çözünürlük ile plaka okuma yapan sistemlere HD plaka tanıma sistemi denir.

Pts sistemi, Pts kamerasından gece ve gündüz her şart ve koşulda plaka okuma işlemi yapabilmektedir. Kaliteli Pts yazılımı her koşulda standart plakaları yüzde 98 oranında başarı ile okuyabilir. Çözüm ARGE pts sistemi yüzde 98 ve üzeri plaka okuma başarısına sahiptir.

Pts sistemi plakaları okuyabilmek için performanslı çalışan bir bilgisayara ihtiyaç duymaktadır. Pts yazılımı Intel işlemci ve Windows 10 64 bit İşletim sistemi ile en iyi performansı vermektedir. Pts yazılımı her plaka okuma kamerası için plaka okuma lisansı ile çalışmaktadır

Pts yazılımları genel olarak en fazla 6 kamera ile plaka tanıma yapabilmektedir. Çözüm ARGE plaka tanıma yazılımı rakiplerini geride bırakarak 32 adet kamerayı tek bilgisayarda çalıştırabilecek tek kamera ya ihtiyaç duyan projelerin yanında 32 kamera ya ihtiyaç duyan Pts projeleri için de rahatlıkla kullanılmaktadır.

Pts plaka tanıma sistemi Latin alfabesi ile oluşturulmuş plakaları okuyabilmektedir. Pts nin İngilizce karşılığı LPR dir. License plate recognitation olarak adlandırılan Pts sistemi yerli ve yabancı firmalar tarafından geliştirilmiştir. Yerli üretim plaka tanıma yazılımı Çözüm ARGE tarafından geliştirilmiştir.

Pts sistemi fiyatı, yerli üretim yazılımımız bayilerimiz ve İstanbul ofisimizden talep edilebilir. Nerdeyse teknik şartları destekleyen tüm Pts kameraları ile sorunsuz çalışan yazılım internet üzerinden anında kurulup devreye alınabilmektedir.

Pts sistemi tarafından kullanılan bazı ip Pts kamera markaları:

Tüm onvif destekli ip kameralar

Dahua plaka tanıma kamerası

Haikon plaka tanıma kamerası

Hikvision plaka tanıma kamerası

Oring plaka tanıma kamerası

Cenova Pts kamerası

Tiandy Pts kamerası

Neutron plaka okuma kamerası

Unv plaka okuma kamerası

Univiev plaka okuma kamerası

Samsung plaka okuma kamerası

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen