Plaka Tanıma Sistemi

(0850) 733 63 22

Bize Ulaşın

otopark takip sistemi, otopark takip sistemleri, otopark takip sistemi fiyatları,

OTOPARK BARKOD SİSTEMİ

OTOPARK BARKOD SİSTEMİ

             Otopark barkod sistemi otoparkların kontrolü için geliştirilmiş sistemlerdir. Otopark barkod sistemleri gelişmiş otopark kontrol sistemlerinden biridir. Otopark barkod sistemi çeşitli donanımlar ve bu donanımları kontrol eden otopark barkod sistemi yazılımından oluşur.

Otopark barkod sistemi çalışma şekli; otoparkı kullanmak isteyen araçlar otopark girişinde giriş zamanının ve bilet numarasının yazdığı şifrelenmiş barkod bulunan giriş biletini alır. Araç sahibi aracını otoparka park eder. Araç sahibi çıkış yapmak istediğinde giriş barkodu ile otopark ödeme noktasına giderek ödemesi gereken tutarı öğrenmek için bileti görevlinin okutması için teslim eder.

Görevli otopark barkod yazılımına giriş bileti deki barkodu okutur. Okunan barkodu giriş zamanı ile okutma zamanı arasında geçen otopark süresi otomatik olarak hesaplanır ve otopark ücret tarifesi üzerinden otopark ücreti hesaplanır. Ücret görevli tarafından tahsil edilir ve bilgi fişleri yazdırılır araç sahibine teslim edilir. Ayrıca, otopark bileti ödeme onayı yapılarak araç sahibine teslim edilir. Araç sahibi bileti çıkış noktasında bulunan bilet okuma cihazına okutur ve sistem bileti tekrar kullanılmaması için kaydeder ve çıkış kapısını açar.

Otopark barkod sistemi çeşitleri:

  1. Biletli otopark barkod sistemleri
  2. Mobil otopark barkod sistemleri

Biletli otopark barkod sistemleri; araç giriş ve çıkış noktalarında bulunan bilet ve bilet yutma makinelerinin biletli otopark barkod sistemleri yazılımı çalışmasından oluşur. Sistem ağ üzerinden otopark sistemi cihazları ile yazılımı haberleşir. Biletli otopark barkod sistemleri plaka tanıma sistemi ile entegre çalışabilir.

Bilet verme cihazı araç biletini oluştururken plaka tanıma sistemi yazılımından o anda bilet makinesi önünde bulunan araca ait plakayı okur ve bilet üzerine yazar. Biletli otopark barkod sistemleri yazarkasa pos cihazları ile entegre çalışmaktadır. Ödeme yapan araç sahibine hem malı değerli fiş hem bilgi fişi verilmesini sağlar.

Mobil otopark barkod sistemleri; araç giriş ve çıkış noktalarında veya gezici olarak bulunan operatör tarafından otoparka giriş yapan araç için mobil otopark terminali ile giriş fişi yazdırılır. Otopark fişinde araç plaka ve terminal bilgileri e şifreli qrkod bulunmaktadır. El terminali Bluetooth tetik kartı ile entegre olarak çalışmaktadır bu sayede bilet yazdırıldığında otomatik olarak giriş kapısı nı açmaktadır.

Çıkış yapmak isteyen araç sahibi giriş fişiyle çıkış noktasına gelir ve otopark el terminali kamerasından otopark bileti üzerinde bulunan barkod okutulur. Araç giriş zamanından otopark kullanım süresi belirlenir ve otopark ücreti otomatik hesaplanır. Çıkış bilgileri ve ücret bilgilerinin bulunduğu çıkış fişi otomatik olarak yazdırılır. Günsonu raporu alınarak günlük otopark cirosu raporlayabilir. Otopark el terminali kamerası üzerinden plaka okuma işlemi otomatik olarak yapabilmektedir.

Otopark barkod sistemleri fiyatları; otopark barkod sistemi cihaz ve yazılımlarını üretici olarak en iyi ürün ve fiyat garantisi ile sunmaktayız. Otopark barkod sistemleri talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Çözüm Arge

İlgili Yazılar

tansa-turnike

TANSA TURNİKE SİSTEMLERİ

TANSA TURNİKE Tansa turnike sistemleri, 1962 yılından günümüze kadar hizmet veren sektörün lider üreticilerinden biridir.Yerli üretim ve kalite olgusu ile öne çıkan tansa turnike, birçok

HİJYEN TURNİKESİ FİYATLARI

HİJYEN TURNİKESİ

HİJYEN TURNİKESİ NEDİR ? Günümüzde birçok farklı alanda kullanılmakta olan turnike sistemlerine ek olarak ihtiyaç duyulan bir diğer ürün hijyen turnikesi ve diğer adıyla hijyen