OTOPARK OTOMASYON SİSTEMLERİ

Published by admin on

otopark bilet verme makinası

OTOPARK OTOMASYON SİSTEMLERİ

            Otopark otomasyon sistemleri, otoparkların kontrol edilmesi için geliştirilmiş sistemlerdir. Otopark otomasyon sistemleri birçok ürünün bir araya gelmesinden oluşur. Otopark otomasyon sistemleri otoparkların A dan Z ye tüm ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş sistemlerdir. Her sistemin olduğu gibi otopark otomasyonlarının profesyonel Ekipler tarafından satışı ve kurulumu yapılmalıdır.

Otopark Otomasyon Sistemleri Çeşitleri Nelerdir ?
  1. Otopark bariyeri
  2. Otopark Plaka Tanıma Sistemi
  3. Otopark Boş-Dolu Sistemi
  4. Biletli Otopark Sistemleri
OTOPARK BARİYERİ ;

Otoparklarda olmazsa olmazlardan biridir.Araç trafiğini yönetmek, aracı durdurmak, geçiş izni vermek gibi durumları yönetmek için kullanılır.Birçok otomasyon ile kontrol edilebilir.En basit kullanım şekli buton yada uzaktan kumanda ile olanıdır.2 metre ile 6 metre arasında kol uzunluğuna sahip olabilir.Kritik nokta kol uzunluğu ve kol açma kapama hızıdır.

Otopark Plaka Tanıma Sistemi ;

Site ve ücretli otopark versiyonları en çok kullanılanlar arasındadır.Site ve toplu konutlarda ana giriş nizamiyelerdeki kayar kapı yada kollu bariyeri yönetmek için kullanılır.Amaç girişlerde oluşan trafiği hızlandırarak azaltmak ve güvenliği arttırmaktır.Ayrıca daire başına düşen araç park sayısını kontrol edebilmektir.Ücretli otoparklarda ise giriş ve çıkış saatleri alınarak içeride kalınan süreyi parasal değere çevirip otopark ücretini hesaplamaktır.

Otopark Boş-Dolu Sistemi ;

Yüksek sayıda araç parkedebilen otoparklarda giriş yapan araçları çok daha kolay boş park yeri bulmasını sağlayan sistemlerdir.Araç giriş yaptığında hangi katta kaç adet boş yer olduğunu görerek o kata yönlenir.Kat içerisindede her park alanı üzerinde bulunan kırmızı ve yeşil renkli ışıklar ile uzaktan boş olan park yeri görülerek oraya doğru gidilmesi hedeflenir.

Biletli Otopark Sistemi ;

Ücretli otoparklarda giriş ve çıkış zamanlarının parasal değere çevrilmesi için kullanılan otomasyondur.Araç kullanıcısı girişte bir butona basarak biletini alır ve park eder.Çıkışta ise biletini aldığı görevliye vererek ücretini öder ve çıkışını yapar.

Çözüm ARGE otopark otomasyon sistemleri profesyonel ekibi tarafından geliştirilen sürekli otoparkların ihtiyaçları doğrultusunda güncellenen sistemlerdir.

 Otopark otomasyonları otoparkların giriş ve çıkışlarının kontrolünü sağladığı gibi otoparkların dolu boş sistemleri otopark yönlendirme sistemleri park yeri çizgileri otopark sınırlayıcılar gibi birçok sistemden oluşur.

Otopark sistemleri fiyatları için mutlaka yerinde keşif yapılmalıdır. Keşif yapılan otoparkın tüm ihtiyaçları belirlenip en doğru ürünlere ait fiyat teklifi verilmelidir. Teklif sonrası ürün siparişinde tüm sözleşmeler yapılır ve ürün üretimleri başlar. Ürünler hazırlandığı zaman montaj ekibi ürün kurulumlarını yapar. Sistemler teknik ekip tarafından test edilerek devreye alma süreci planlanır ve sistem çalışır durumda teslim edilir.

Categories: Genel

admin

Otopark sistemleri ve plaka tanıma sistemleri üzerine yazılım ve donanım geliştirmekteyiz.Bu sistemleri hem türkiye içerisinde hem yurt dışanda satmaktayız.

Call Now ButtonAra
× Whatsapp İletişim